MONIKULTTUURISUUS TYÖ- JA YRITYSELÄMÄN HAASTEENA

Public announcements and notices. Also find information on special offers and discounts.
Post Reply
User avatar
Alejandro_Lorenzo
Posts: 509
Joined: Tue Feb 07, 2006 1:57 am
Location: Helsinki
Contact:

MONIKULTTUURISUUS TYÖ- JA YRITYSELÄMÄN HAASTEENA

Post by Alejandro_Lorenzo » Fri Jan 26, 2007 3:39 am

MONIKULTTUURISUUS TYÖ- JA YRITYSELÄMÄN HAASTEENA koulutus käynnistyy!

Monikulttuurisuus -koulutus on tarkoitettu etnisten, maahanmuuttajien ja monikulttuuristen järjestöjen ja yhdistysten toimijoille, erityisesti maahanmuuttajataustaisten naisten yrittäjyyteen ja työllistymiseen liittyvistä kysymyksistä kiinnostuneille henkilöille.

Lisäksi koulutus on suunnattu sosiaali-, terveys- ja palvelualojen mutta myös työ- ja yrityselämän muiden sektoreiden rekrytointitehtävissä toimiville sekä yritysyhteistyöstä vastaaville (mm. kunnissa yrityksiltä palvelujen ostoista vastaavat henkilöt).

Koulutuksessa on pyrkimyksenä tavoittaa osallistujien välillä moniääninen keskusteluyhteys liittyen työ- ja yrityselämässä kohdattaviin monikulttuurisiin kysymyksiin sekä työ- ja yrityselämän kansainvälistymiseen.

Koulutus toteutuu toukokuun 2007 ja tammikuun 2008 välisenä aikana.
Koulutuksen ensimmäinen lähityöskentelykerta on torstai 10.5.2007 kello 16.30 – 20.30.

Koulutus on Uudenmaan TE –keskuksen osittain Euroopan sosiaalirahaston tavoite 3 –ohjelmasta tukema projekti ja osallistujille MAKSUTON.

Kulutukseen hakeudutaan täyttämällä ilmoittautumislomake, joka voit tilata lomakkeen sähköpostiosoitteesta palvelu.helsinki(at)diak.fi tai puhelimitse 020 160 6102.

Ilmoittautumisaika koulutukseen päättyy maanantaina 16.4.2007.


--
Kind regards:

Alejandro Lorenzo
Life's uncertain, eat your dessert first

MONIKULTTUURISUUS TYÖ- JA YRITYSELÄMÄN HAASTEENA

Sponsor:

Finland Forum Ad-O-Matic
 

Post Reply